Płeć
Wiek

Prezenty dla chłopca w wieku 7-10 lat

Wybór prezentu dla chłopca, który rozpoczyna naukę szkolną, to ogromne wyzwanie. W tym wieku dzieci mają mnóstwo zainteresowań, warto więc przed wyborem podarunku je poznać. Dowiedz się, co interesuje chłopca, dla którego szukasz upominku. Czy lubi czytać? Jeśli tak, to jakie książki? Czy jest dzieckiem aktywnym, które cały dzień spędza w ruchu? A może potrafi godzinami bawić się klockami Lego? Znajomość pasji dziecka pozwoli Ci uniknąć nietrafionych podarunków, a wybór odpowiedniego prezentu ułatwi Ci nasz poradnik.

Pierwsze kroki w szkole

Pierwszy dzień w szkole to wyjątkowe wydarzenie dla każdego dziecka. Warto uprzyjemnić ten moment stosownym prezentem. Z pewnością będzie nim książka, zwłaszcza taka, która zainteresuje chłopca i czegoś go nauczy. Możesz wybrać jeden z wielu ilustrowanych słowników lub encyklopedii, atlas przyrodniczy bądź geograficzny. Pamiętaj, by były to pozycje przeznaczone dla dzieci w tym wieku. Dzięki temu książka nie znudzi dziecka, lecz zaciekawi i pobudzi w nim głód wiedzy. Jeśli szukasz mniej kosztownego prezentu, możesz wybrać coś z artykułów szkolnych, na przykład piórnik lub komplet przyborów do pisania, najlepiej z wizerunkiem bohaterów ulubionej kreskówki świeżo upieczonego ucznia.

Dobra zabawa

Nauka to nie wszystko! Chłopcy w wieku szkolnym nadal lubią zabawki. Każdy z nich chciałby dostać zdalnie sterowany samochód, model do sklejania lub klocki Lego. To prezenty uniwersalne i sprawdzone. Chłopcy ucieszą się też z gier wideo – masz do wyboru przygodowe, zręcznościowe albo logiczne. Świetnymi dodatkami do nich będą gamepady, joysticki i specjalne kierownice, które na pewno uatrakcyjnią zabawę.

Alternatywą dla gier multimedialnych są gry planszowe: strategiczne, przygodowe lub pamięciowe. Świetne są znane i popularne Scrabble lub Monopol. Pamiętaj jednak, aby dla dzieci wybierać wersje „junior”!

Na świeżym powietrzu

Jeśli wiesz, że chłopak lubi spędzać czas aktywnie, możesz pomyśleć o podarowaniu mu roweru. Do wyboru masz modele o różnym przeznaczeniu, np. górskie lub popularne ostatnio BMX. Chłopcy chętnie jeżdżą też na rolkach, więc z takiego prezentu każdy młodzieniec się ucieszy. Popularne są sporty zespołowe, możesz więc kupić piłkę do koszykówki, futbolu lub siatkówki. Zwróć uwagę, że na wybór podarunku wpływa pora roku. Jeśli szukasz prezentu urodzinowego w sezonie letnim, dobrym pomysłem będą okulary do pływania, maska, płetwy lub ponton. Natomiast zimą możesz podarować chłopakowi łyżwy, sanki lub narty. Pamiętaj jednak, że każda forma aktywności musi być bezpieczna. Warto więc do prezentu dodać kask i specjalne ochraniacze.

Pierwsza Komunia

Ważnym dniem w życiu każdego dziecka jest Pierwsza Komunia Święta. To wydarzenie wyjątkowe również ze względu na upominki. Możesz postawić na klasyczne prezenty takie jak zegarki, łańcuszki, pamiątki i obrazki. Pamiętaj jednak, że dzieci oczekują czegoś więcej niż symbolicznego podarunku. Obecnie popularnymi prezentami z okazji Pierwszej Komunii Świętej są komputery, konsole do gier wideo, telefony komórkowe i aparaty fotograficzne. Wybierając komunijny podarunek warto jednak skonsultować się z innymi, aby dziecko nie otrzymało dwóch takich samych prezentów.

Powodzenia na zakupach!

  

Według użytkowników najlepsze prezenty dla chlopca w wieku 7-10 lat to:
Zabawki 21%
Zegarki 6%

Zagłosuj!

B07